تبلیغات
مرجع مقالات دیپلماتیک - بشار اسد اصفهانی است!

چهارشنبه 15 تیر 1390

بشار اسد اصفهانی است!

   تهیه کننده: سعید عزیزی    موضوع :خاورمیانه ،

http://khabar.khabaronline.ir/images/position1/2011/7/11-1-10-13379610x.jpg

شیخ اسماعیل الخالدی یکی از رهبران سلفی سوریه اخیرا در اظهاراتی عجیب مدعی شد که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ، اهل اصفهان و از یهودیان مهاجر ایرانی است.وی که در شبکه وهابی صفا صحبت می کرد با بهره گیری از الفاظ غیر مودبانه بدترین اهانت ها را به خانواده اسد کرد.

با این که اصفهانی الاصل بودن، باید برای خاندان اسد افتخار بزرگی باشد اما هدف وهابی ها تخریب چهره خانواده اسد است.اساساً خانواده اسد یکی از ریشه دارترین خاندان علوی سوریه است که پس از قیام زید بن علی علیه السلام در راستای تقویت جایگاه شیعیان، متحمل سختی های زیادی شدند.این خاندان اصیل عربی در ساحل شام و در مناطق لاذقیه ، طرطوس و قرداحه اسکان یافتند و همانند شیعیان به برگزاری ایام سوگواری تاسوعا وعاشورا و ایام فاطمیه مبادرت می کردند.

در قرن هشتم هجری احمد بن عبدالحلیم بن عبدالسلام معروف به ابن تیمیه " که لعنت خدا بر اوباد" با مشاهده  مراسم سوگواری علویان در ایام تاسوعا وعاشورا فتوای تکفیر آنان را صادر کرد.

این تیمیه ملعون درفتوای خود، شیعیان وعلویان را بدتر از یهود و نصاری توصیف کرد و دستور داد علویان را زنده در آتش بسوزانند.لذا بسیاری از علویان برای در امان ماندن از حملات سلفی ها به کوه های مرتفع حوران در جنوب سوریه پناه بردند.این طایفه همواره تا قرنها سال مورد آزار و اذیت سلفی های سوریه قرار داشت وجرات نمی کرد بطور علنی مراسم مذهبی خود را به جا بیاورد.سلفی های کثیف و جنایتکار با حمله به مساجد وحسینیه های علویان بسیاری از کتب و مقاتل حسینی این طایفه را به آتش کشیدند.

حتی زمانی که ابن بطوطه ، این دلقک دوره گرد که از او به عنوان جهانگرد عرب نام برده می شود از جبل حوران می گذشت به پیروی از ابن تیمیه حکم تکفیر علویان را نیز صادر کرد.

محمد بن عبدالله بن محمد معروف به ابن بطوطه در سال 703 هجری در شهر طنجه مغرب متولد شد ودر سال 779 مرد و بیش از 27 سال از عمر خود را صرف دوره گردی " جهانگردی " کرد.او نیز همانند ابن تیمیه ،شیعیان وعلویان را رافضی می دانست و آنان را تکفیرمی کرد. 

در سال 1921 استعمارگران فرانسه با مشاهده شرایط دردناک علویان، پیشنهاد کردند که یک دولت مستقل در ساحل شامات و در مناطق لاذقیه، رقه وطرطوس برای آنان تاسیس کنند.اما علیرغم ستم هائی که به علویان روا می شد شیخ صالح العلی رهبر طایفه علویان هر گز حاضر به تجزیه سوریه  نشد.او اعتقاد اشت که علویان بخشی از ساختار اجتماعی سوریه هستند و تحت هیچ شرایطی خود را جدا از مردم سوریه نمی دانند.خانواده حافظ اسد بویژه جد بزرگ او شیخ سلیمان الوحش که بعدها به سلیمان الاسد معروف شد با استعمارگران فرانسه مبارزه کرد.حافظ اسد در سال 1970 در یک کودتای نظامی قدرت را در سوریه به دست گرفت اما سلفی ها و وهابی ها تلاش کردند تا حکومت وی را غیر قانونی تلقی کنند.

زمانی که حافظ اسد در سال 1971 به عنوان رئیس جمهوری سوریه  انتخاب شد سلفی ها و وهابی ها با صدوربیانیه ای طایفه علوی را از زیر مجموعه طوایف اسلامی خارج کردند.علمای سلفی در بیانیه خود با استناد به فتاوی ابن تیمیه ملعون ،طایفه علویها را غیر اسلامی دانستند و انتخاب رئیس جمهوری از این طایفه را مغایر با قانون اساسی سوریه توصیف کردند.

قانون اساسی سوریه صراحت دارد که رئیس جمهوری باید مسلمان و حداقل 40 سال سن داشته باشد.هدف سلفی ها و وهابی ها که از سوی رژیم ال سعود حمایت می شوند، جلو گیری از به قدرت رسیدن علوی ها در سوریه بود.

بلافاصله امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان، مرحوم شیخ محمد مهدی شمس الدین، مرحوم سید محمد حسین فضل الله ، شیخ عبدالامیر قبلان و چند تن دیگر از علمای لبنان و سوریه با صدور بیانیه ای با استناد به احادیث و نصوص تاریخی طایفه علویها را بخشی از شیعیان قلمداد کردند.پشتیبانی گسترده علمای شیعه وعلوی لبنان وسوریه، به تقویت حکومت حافظ اسد و افزایش جایگاه سیاسی علویان سوریه منجر شد. 

از ویژگی های علویان سوریه این است که حافظ اسد، رئیس جمهوری سابق این کشورعلیرغم صدور فتاوی سلفی ها علیه طایفه علویان، آنان را مورد عفو قرار داد.حتی تعدادی از امضاء کنندگان بیانیه ضد علویان بعدا در وزارت اوقاف سوریه پست ها ی مهم دولتی احراز کردند.

با این حال کینه سلفی ها و وهابی های سوریه نسبت به طایفه علویان نه تنها کاهش نیافت بلکه در طول 40 سال گذشته تشدید شد.سلفی ها در سال 1982 به تحریک عربستان ، اردن و عراق به قیام های خونینی در شهرهای حمص ، حماء و ادلب دست زدند.هدف سلفی ها سرنگونی دولت حافظ اسد و جایگزینی یک دولت وهابی بود اما خوشبختانه با شکست مواجه شدند.

اسد

اکنون همین سلفی های جنایتکار پس از نزدیک به 3 دهه با تجدید قوا وارد صحنه شدند و با کمک عربستان ،آمریکا و اسرائیل و مجموعه 14 مارس لبنان درصدد سرنگونی دولت بشار اسد برآمده اند.لذا اتهام زنی سلفی ها علیه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و تخریب طایفه علوی ها از سوی رهبران سلفی های سوریه به شدت آغاز شده است.عربستان سعودی با بهره گیری از پترودلارها و رسانه گسترده خود به کمک سلفی های سوریه شتافته تا از این رهگذر به اهداف شوم خود برسد.

هدف نهائی رژیم آل سعود از سرنگونی دولت علوی بشار اسد، قطع محور تهران - دمشق- بیروت، حذف مقاومت اسلامی لبنان و سپردن کلید طلائی خاور میانه به رژیم صهیونیستی است.


خبرآنلاین